Aktualności >> Badminton

LIGA BADMINTONA SPORT PARK PRZYMORZE

27-03-2017

Regulamin Ligi Badmintona SPP

1. W Lidze Badmintona mogą brać udział wszyscy Zawodnicy bez ograniczeń wiekowych.

2. Liga Kobiet i Mężczyzn rozgrywane są osobno. Minimalna liczba graczy w każdej grupie to 5 osób.

3. W każdej kolejce gracze rozgrywają mecz z każdym rywalem w swojej grupie.

4. Rywalizacja przeprowadzona zostanie w grach pojedynczych.

5. Zgłoszenia przyjmowane są w recepcji Sport Park Przymorze(osobiście, telefonicznie lub mailowo).

6. Warunkiem uczestnictwa jest: - Posiadanie sprzętu do gry oraz stroju sportowego.

-Posiadanie własnych lotek.

7. Terminy meczów Zawodnicy ustalają między sobą.

8. Zawodnicy przed każdym meczem otrzymują w Recepcji Klubu protokół, który po rozegranym meczu oddają wypełniony.

9. Wpisowe do ligi wynosi 100 zł (opłata nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w lidze)

10. Zniżka na mecze ligowe 20% od obowiązującego cennika, przed meczem przy rezerwacji kortu należy zgłosić że jest to mecz ligowy

11. Mecze rozgrywane są według następujących zasad: - sety rozgrywane są od stanu 0:0, do 21 wygranych punktów. W przypadku wyniku 20:20 gra się do zdobycia dwupunktowej przewagi. Mecz kończą dwa wygrane sety przez zawodnika. Zasady gry zgodnie z przepisami Polskiego Związku Badmintona - w przypadku spóźnienia gracza na mecz powyżej 15 minut mecz może być rozstrzygnięty walkowerem jednostronnym, chyba że gracze zadecydują inaczej.

Walkower jednostronny +2 punkty dla zwycięzcy i -2 punkty dla przegranego

13. Liga będzie składała się z trzech rund, z których każda będzie trwała jeden miesiąc kalendarzowy.

14. Po każdej z zakończonych rund, dwie pierwsze osoby w tabeli uzyskują awans do wyższej klasy rozgrywkowej, a dwie ostatnie notują spadek o jeden poziom ligowy.

15. O kolejności uczestników w tabeli decydują: liczba punktów, bezpośredni pojedynek ( tylko w wypadku gdy 2 zawodników mają tą samą liczbę punktów), stosunek setów i ostatecznie stosunek małych punktów.

16. Rozgrywki sezonu wiosennego 2017 rozpoczną się 1 kwietnia i trwać będą przez trzy miesiące( do 30 czerwca 2017 r.)

17. Zwycięzcą Ligi zostaje osoba, która po ostatniej rundzie uzyska największą liczbę punktów.

18. Zawodnik, który na propozycję terminu rozegrania meczu odmówił podjęcia wyzwania powinien wyjść z inicjatywą rozegrania meczu w przeciągu 7 kolejnych dni i ustalić ostateczny termin spotkania w danej kolejce, dogodny dla obu stron. Jeżeli osoba inicjująca spotkanie nie otrzyma odpowiedzi to przysługuje jej prawo wpisania walkowera jednostronnego.

19. Osoby, które w trakcie sezonu chcą zapisać się do Ligi lub powracają do rozgrywek po przerwie (np. kontuzja, wyjazd), są wpisywane na listę rezerwową i czekają, aż zwolni się miejsce w grupie o podobnym poziomie zaawansowania. Może zostać również utworzona nowa, grupa ligowa, do której zapisywani będą kolejni chętni.

20. Zawodnicy wyrażają zgodę na publikację i rozpowszechnianie swojego wizerunku na potrzeby Ligi

21. Przystąpienie do Ligi jest równoznaczne z akceptacją jej regulaminu oraz Regulaminu Sport Park Przymorze.

22. Na zakończenie rozgrywek najlepsi Zawodnicy Ligi otrzymają nagrody ufundowane przez partnerów Ligi.

23. Wszelkie spory i kwestie nie ujęte w regulaminie Ligi rozstrzyga klub Sport Park Przymorze.

24. W razie pytań lub sporów prosimy o kontakt poprzez fanpage Liga Badmintona- Sport Park Przymorze- www.facebook.pl/LIgaBadmintonaSPP