Aktualności >> Piłka nożna

Siatkonoga

22-01-2017

SportPark Przymorze Siatkonoga

Siatkonoga to nieodłączny element treningu... piłkarskiego. Zarówno szkoleniowcy, jak i sami zawodnicy w każdym niemal klubie - niezależnie od poziomu rozgrywek - chętnie stają do rywalizacji. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Przede wszystkim, gra pozwala doskonalić panowanie nad piłką, a także jest pretekstem do robienia wewnętrznych turniejów i zakładów, które zawsze dodatkowo integrują drużynę.

Dość powiedzieć, że na turniejach z elemantami siatkonogi występowali już m.in. Edmundo, Ronaldo, Ronaldinho Gaúcho, Junior, Edinho, a także legendarny Romario, który został zresztą światowym ambasadorem dyscypliny. Warto dodać, że zalety elementów siatkonogi zgodnie chwalą takie gwiazdy piłki nożnej jak: Fernando Torres, Lionel Messi, Thierry Henry czy Kaka. Każdy z nich przyznaje, że wymagania techniczne, jakie stawia ten Sport przyczyniają się do poprawy techniki i kondycji fizycznej

O ile jednak piłkę nożną zawdzięczamy Anglikom, o tyle siatkonoga narodziła się za naszą południową granicą - w Czechach. Dokładnie 90 lat temu kilku zawodników Slavii Praga chciało urozmaić swój trening piłkarski i wpadło na pomysł nowej gry, łączącej w sobie elementy trzech popularnych gier sportowych: siatkówki, tenisa oraz piłki nożnej. Początkowo, zamiast siatki używano zwykłego sznurka albo liny, ale podstawowe zasady pozostały bez większych zmian do dzisiaj.

Aby bliżej zapoznać się z historią siatkonogi i jej odmianami, zapraszamy na stronę internetową pod poniższym linkiem.

http://ibiss.pl/vademecum/2494-siatkonoga-pilkarski-tenis

Powrót...