Szkoła tenisa - strefa zawodnicza

Jako klub sportowy wpisany na listę zrzeszonych klubów sportowych w PZT  szkolimy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym przez wykwalifikowanych instruktorów z dużym doświadczeniem w pracy z młodymi adeptami tenisa. Prowadzimy szkolenie na wszystkich poziomach trudności i zaawansowania. Nasza sekcja tenisa działa na podstawie programu, wydanego przez Międzynarodową Federację Tenisa ITF, wdrażanego przez Polski Związek Tenisowy.

Stawiamy sobie następujące cele :

 • Wprowadzenie zawodników na listy kwalifikacyjne PZT
 • Udział w zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich
 • Utworzenie drużyn w poszczególnych kategoriach wiekowych
 • Stworzenie grupy dzieci, dla których sport i pasja będą podstawowym wyznacznikiem ich rozwoju psychospołecznego

Aby spełniać potrzeby zawodników oferujemy Państwu kilka podstawowych programów:

 • Szkolenie stacjonarne 
 • Obozy i półkolonie stacjonarne (od lipca do sierpnia oraz w ferie zimowe)
 • Obozy wyjazdowe
 • Konsultacje weekendowe

Korzyści wynikające z przynależności do Sekcji Zawodniczej:

 • indywidualne podejście kadry trenerskiej do zawodników sekcji,
 • treningi oraz szkolenia prowadzone przez najlepszych trenerów grup zawodniczych,
 • grupy, treningi indywidualne
 • wspólne wyjazdy na turnieje pod opieką trenera ,
 • raz w miesiącu videocoaching,
 • zajęcia z psychologiem sportu, treningi mentalne.

Program szkoleniowy

Trening tenisa

Nasz system system szkolenia  ma na celu zoptymalizowanie czasu potrzebnego do uzyskania wyników w tenisie. Wdrażając go w życie uwzględniliśmy wiele czynników takich jak potrzeby naszych zawodników, zmieniającą i ciągle rozwijającą się branżę, oraz możliwości.

Zaczynając od coraz to nowych rozwiązań w zakresie sprzętu tenisowego, kończąc na zmieniających się metodach treningowych z zakresu przygotowania technicznego, taktycznego, fizycznego i mentalnego. Zgodnie z zasadą stojąc w miejscu, zaczynasz się cofać, przygotowaliśmy nasz program metodyczny uwzględniający rozwój i ciągłą potrzebę uczenia się, bo przecież tenis jest niekończącą się przygodą.

“Oko-głowa-stopa-ręka” zgodnie z tą zasadą szkolimy naszych zawodników, ma ona na celu zoptymalizowanie procesu oceny i podejmowania decyzji w trakcie meczu.

“Myślenie na korcie” to tą cechę wszyscy zgodnie uważamy za najważniejszą i decydującą o wyniku sportowym w tenisie.

W naszym szkoleniu przekazujemy naszym podopiecznym wiedzę, wyszkolimy umiejętności oraz nauczamy jak sobie radzić z wyzwaniami na korcie i poza nim. Wszystko po to aby wyposażyć naszych zawodników w jak najlepsze umiejętności, możliwości i narzędzi do osiągnięcia wymarzonego sukcesu.

Treningi ogólnorozwojowe

Profesjonalne przygotowanie fizyczne jest obecnie standardem wymaganym aby móc nawiązać walkę na najwyższym poziomie. Tenis jest grą, ale przede wszystkim sportem.

Zgodnie z zasadą w zdrowym ciele zdrowy duch. Przygotowaliśmy dla naszych zawodników specjalny program rozwoju i budowania formy przyszłych tenisistów. Zaczynając  od przygotowania ogólnego poprzez ukierunkowany aż do specjalistycznego.

W trakcie zajęć korzystamy z wielu dyscyplin: podstaw lekkoatletyki, gimnastyki, fitness, oraz gier zespołowych: piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, hokej ale również ze sportów bardziej rekreacyjnych jak rower, rolki, basen czy narty.

Głównymi obszarami na które kładziemy nacisk rozwoju młodych tenisistów jest koordynacja i zapobieganie możliwym kontuzjom. To koordynacja sprawia że tenisiści są w stanie rozgrywać tak niewiarygodne punkty. Koordynacja sprawia że ruch jest płynny a tenis staje się niemal sztuką.

Trening mentalny

Tenis jest grą mentalną, osiągniecie sukcesu wymaga głębokiej wiary we własne siły i możliwości. Mając to na uwadze kładziemy duży nacisk na sferę mentalną i psychiczną naszych zawodników. Stworzyliśmy odpowiedni program wsparcia uwzględniający potrzeby dorastających tenisistów, zapewniamy pracę w dobrej atmosferze na korcie oraz poza nim. Wszystko pod okiem doświadczonych specjalistów, którzy będą czuwać nad prawidłowym rozwojem naszych podopiecznych. Regularne ćwiczenia zwiększają możliwości dalszego rozwoju i ukierunkowując młodych sportowców na określone cele . Zdolność do podejmowania decyzji, myślenia pod presją, kultura zwyciężania, radzenie sobie ze stresem i przegraną, te oraz wiele innych cech i umiejętności musi wyrobić sobie młody tenisista aby osiągnąć sukces zarówno na korcie jaki i po zanim.

Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami którzy będą czuwać nad prawidłowym rozwojem naszych podopiecznych, pomogą ułożyć plan pracy i wyznaczyć cele aby pozytywnie stymulować naszych sportowców.

Odżywianie

Wiedza o prawidłowym odżywianiu będzie medycyną jutra. Prawidłowe odżywianie jest podstawą życia zarówno w sporcie jak i poza nim. Sukces sportowy składa się z 3 filarów

1. Pracy czyli treningów

2. Regeneracji i odpoczynku

3. Odżywiania

Każdemu z trzech podstawowych filarów sukcesu trzeba poświęcić tyle samo uwagi i czasu.

Na naszym obiekcie zapewniamy wysokie standardy szkolenia oraz konsultacje ze specjalistami w tej dziedzinie, wszystko to ma na celu zapewnienie że nasi podopieczni są prawidłowo odżywiane oraz że mają wszystkie niezbędne składniki potrzebne do prawidłowego rozwoju.

Analiza Video

Zapewniamy video konsultacje z naszą kadrą trenerską wszystko po to aby poprawić grę naszych zawodników w najmniejszych detalach. Najnowsze technologie pracy z zawodnikami, analizy taktyczne i techniczne, analizujemy statystyki meczów by móc wyciągnąć wnioski i określić kierunki dalszej pracy. Poprzez wnikliwą analizę z wykorzystaniem najnowszych technologii jesteśmy w stanie przeanalizować i wyciągnąć elementy które należy doskonalić.

Turnieje

Naszym zawodnikom układamy spersonalizowany kalendarz startowy, uwzględniający ich możliwości i cele. Obejmuje on starty w turniejach regionalnych, ogólnokrajowych czy międzynarodowych wszytko zależy na jakim poziomie sportowym i w jakim wieku znajduje się zawodnik. Ponadto na naszym obiekcie organizujemy turnieje tenisowe, ligi tenisowe oraz  uczestnictwo w rozgrywkach ogólnopolskich lub międzynarodowych. Współzawodnictwo jest podstawą progresu i prawidłowego rozwoju. Dlatego poprzez sportową rywalizację  krok po kroku budujemy naszą drużynę.